‘Air Albania’/ Hodhën shishe në fushë, kamerat e sigurisë identifikojnë personat

Burime për policinë bëjnë me dije se janë identifikuar 2 persona të cilët kanë hedhur shishe në fushën e stadiumit “Air Albania”.

Ky aksion vjen në zbatim të Kodit Penal që hyri në fuqi në fillim të muajit të kaluar, lidhur me masat kundër dhunës në sport. Kamerat e sigurisë në stadium kanë identifikuar 2 persona të cilët kanë hedhur shishe drejt fushës gjatë ndeshjeve, Vllaznia-Apolonia (Femra) dhe Shqipëri-Francë.

VIDEO/ Qëlloi me grushte arbitrin, arrestohet basketbollisti i Tiranës

Mësohet se njëri prej tyre është proceduar në gjendje të lirë ndërsa tjetri ishte i mitur. Ndërkohë bëhet me dije se janë identifikuar edhe shtetasit që kanë dëmtuar dhe thyer karriget e stadiumit në ndeshjen Shqipëri-Francë.