E diel, 7 Mars, 2021
2 C
Tirana

Ahmetaj përplaset me Roshin: E paske mendjen për sherr

Në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave, kanë shpërthyer debatet e ashpra mes kreut të këtij komisioni Arben Ahmetajt dhe deputetit Artur Roshi. Në këtë Komision po diskutohet për projekt- ligjin për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme. Në fjalën e tij, Ahmetaj ka kërkuar që Roshi të qëndrojë serioz, e të mos bëhet qesharak, duke i paraprirë një situate aspak të këndshme.

Debati:

Ahmetaj: Do fus ndryshime në nismën që ka bërë me heqjen e  TVSH-së. Nismën e kam bërë unë, mos bëni ironi. E ka thirrur Komisioni, z. Roshi siç duket sot, ju e keni mendjen për sherr. Mos u bëni qesharak.

Roshi: Qesharak jeni ju.

Ahmetaj: E di unë atë punë, nuk e dini ju. Ore jini në vete apo jo. Është Autoriteti Fiskal që do të mbajë përgjegjësi mo. Niko vazhdo të lutem…

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...