E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Abazi denoncon: Votat për Vetëvendosjen po shpallen qëllimisht të pavlefshme

Kandidati i pavarur, Boiken Abazi ka denoncuar publikisht se votat e tij po shpallen qëllimisht të pavlefshme.

Në një pronocnim për ”News 24”, nga KZAZ-ja nr.38, Abazi tha se votat për Vetëvendosjen po shpallen qëllimisht të pavlefshme pasi mbi letra po bëhen shënime me stilolaps.

Abazi shtoi se kanë kërkuar sekuestrimin e pamjeve filmike, në mënyrë që të shihet nëse janë manipuluar votat për të.

Gjithçka është filmuar gjatë numërimit. Do kërkojmë pamjet filmike nga kamerat. Votat e Vetëvendosjes po deklarohen qëllimisht të pavlefshme. Kemi depozituar ankesat në KQZ dhe KAS. Aty ku kanë votuar për ne vendosin shenja në fletë që të dalin të pavlefshme,”– tha Abazi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....