E enjte, 28 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

Boiken Abazi

Kreu i VV në Shqipëri: Në Kosovë 47 çështje për krime lufte, në Serbi 17

Kreu i Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi ka folur lidhur më të dënuarit për krime lufte në Serbi dhe Kosovë. Abazi është shprehur se në...

Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, ish-deputetja Mesila Doda dhe drejtuesi i LVV në Shqipëri, Bioken Abazi, janë proceduar nga policia, si 3 organizatorët e...

Arrestohet kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri, lëvizja: Rama politikë të fëlliqur

Vizita e Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias në Tiranë, ka nxitur protestë nga PDIU, ku disa persona u shoqëruan nga policia, në përpjekje...

“Vetëvendosja” e Albin Kurtit vjen edhe në Shqipëri

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë tashmë zyrtarisht edhe në Shqipëri. Përfaqësues të kësaj force politike kanë bërë kërkesë për regjistrimin e saj në Gjykatën...

Të fundit

”10 javë të vështira”/ Ministri gjerman: Pritet të ketë mungesë vaksinash

Ministri i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, deklaroi ditën e sotme se për një periudhë 10 javore do të ketë mungesa të vaksinave anti-covid. Ai...

Kosova regjistron 3 viktima dhe 316 raste me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar t316 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,652 mostrave. Sipas këtij Instituti, në 24...

Rama i drejtohet Metës: Boll e përdore Presidencën për atë farë LSI-je

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së Presidentit të Republikës,Ilir Meta. Kreu i shtetit tha më herët se Shqipëria nuk do mund të futet...

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...