E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

A është Omicron më i dëmshëm se çdo variant tjetër?

Shkencëtarët që kanë analizuar variantin Omicron, thonë se janë të shqetësuar nga ajo që shohin në laborator. Omicron ka më shumë mutacione se çdo variant tjetër, dhe ato janë gjithashtu të ndryshme.

Kjo mund të nënkuptojë se është më infektive, shkakton sëmundje më serioze. Por asnjë nga këto nuk është e sigurt.

Do të duhet kohë që kërcënimi i vërtetë nga Omicron të vlerësohet, pasi rastet zbulohen dhe monitorohen në të gjithë botën.

Burimi i lajmit: BBC. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...