E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Drejt largimit nga Juventusi, Ronaldo mendon rikthimin e bujshëm

Një lajm i bujshëm vjen nga media amerikane “FOX America”, Kristiano Ronaldo mendon rikthimin tek Mançester Junajdit.

Mësohet se pas interesit të “djajve të kuq” për yllin portugez, ka qenë pikërisht ky i fundit që është tunduar nga një rikthim i mundshëm në skuadrën që hodhi hapat e mëdha të karrierës aty ku fitoi dhe për herë të parë Ligën e Kampioneve dhe “Topin e Artë”.

Junajtid do të ulet në bisedime me drejtuesit e Juventusit për të risjellë në Mançester një nga lojtarët më të rëndësishëm të klubit të kuq.

Ronaldo u transferua nga Mançester Junajtid tek Reali i Madridit për një shumë rekord në verën e 2009 për 100 milionë euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA-ve, një befasi ka ndodhur shumë afër Capitol, pikërisht në Gjykatën e Lartë. Stafi...

Rritet numri i të infektuarve, edhe 4 viktima nga Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Kategoria Superiore/ Vllaznia ndëshkon Bylisin dhe marshon drejt titullit

Fitore dramatike, në frymën e fundit e Vllaznisë në “Adush Muça”, në një fushë të vështirë. Një gol i Ardit Hoxhajt në minutën e...

Një pusullë përkujtuese presidentit Biden

Nga: Veton Surroi 1. Sot fillon dita e parë e punës së presidentit Joseph Biden dhe agjenda e tij që tani, fill pas inaugurimit, është e...