E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

7 mësues me Covid, mbyllet shkolla 9-vjeçare në Korçë

7 mësues të shkollës 9 vjeçare “Sotir Gurra”, në Korçë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Mësohet se shkolla është mbyllur deri në një vendim të dytë.

Ndërkohë, të gjithë mësuesve u është marrë tamponi. Shqipëria ka regjistruar një rekord të zi në lidhje me viktimat e shkaktuara nga Covid-19.

Në 24 orët e fundit, 7 persona nuk e kanë fituar betejën me virusin. Nga 1278 testime të kryera, u regjistruan 284 raste rezultuan pozitive.

Fatmirësisht, është rritur numri i të shëruarve, 103 brenda një dite. Situata paraqitet e rënduar edhe në spitalet covid, ku aktualisht janë të shtruar 285 pacientë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritet numri i të infektuarve, edhe 4 viktima nga Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Sipas raportit ditor, të infektuar me koronavirus janë shënuar...

Kategoria Superiore/ Vllaznia ndëshkon Bylisin dhe marshon drejt titullit

Fitore dramatike, në frymën e fundit e Vllaznisë në “Adush Muça”, në një fushë të vështirë. Një gol i Ardit Hoxhajt në minutën e...

Një pusullë përkujtuese presidentit Biden

Nga: Veton Surroi 1. Sot fillon dita e parë e punës së presidentit Joseph Biden dhe agjenda e tij që tani, fill pas inaugurimit, është e...

Shpërthim i fuqishëm në Madrid, shkatërrohen disa pallate (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në kryqetetin e Spanjës, Madrid. Mediat lokale bëjnë me dije se shkak për këtë shpërthim mund të jetë...

Gjashtë viktima nga Covid, rritet numri i rasteve të reja në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë(IKSHPK), ka njoftuar se 24 orët e fundit janë shënuar edhe gjashtë viktima nga koronavirusi. Rastet e vdekjes janë...