E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

34 mijë maturantë testohen sot për lëndën e matematikës

Rreth 34 mijë maturantë do t’i nënshtrohen sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore, atë të matematikës. Provimi nis në orën 10:00 dhe përfundon në 12:30.

Sikundër në dy provimet e para, maturantët do të duhet të zbatojnë rregullat anti-covid. Në një klasë do të jenë 10-15 maturantë.

Nëse maturanti ditën e provimit do të jetë i infektuar me Covid, nuk do të futet në provim, por do të ketë mundësi që ta japë në sezonin e vjeshtës.

Maturanti nëse konstatohet me telefon, do të përjashtohet nga provimi. Ditën e provimit duhet të kenë me vete mjetin identifikues. Mbikëqyrja bëhet me përfaqësues të MASR, përgjegjës administrimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Koronavirusi/ Asnjë viktimë në 24 orët e fundit, 18 raste të reja

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...