E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

21-vjeçarja britanike, personi më i ri pa sëmundje të tjera që ndërron jetë nga COVID-19

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

28 Nëntori/ Presidenti rus, Vladimir Putin uron shqiptarët

Me rastin e 108-vjetorit të pavarësisë, Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar shqiptarët përmes një telegrami urimi dërguar Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në...

I shtruar prej 1 jave në Infektiv, mjeku humb betejën me Covid-19 (Emri)

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

Një vajzë 21-vjeçare raportohet se është bërë personi më i ri pa sëmundje të tjera shoqëruese, që ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar.

Familja e Chloe Middleton e dha lajmin e trishtë në Facebook me shpresën se kjo do të jetë një “thirrje zgjimi” për të gjithë ata që nuk po i marrin masat kufizuese seriozisht.

Familja nga High Wycombe, Buckinghamshire, natën e kaluar dha një mesazh të rëndësishëm për të gjithë njerëzit, që të kujdesen për veten e tyre, pasi COVID-19 nuk është thjesht një virusi i çfarëdollojshëm.

Nëna, Diane Middleton, shkroi në Facebook: “Për të gjithë njerëzit që mendojnë se është thjesht një virus, ju lutem mendohuni përsëri. Duke folur nga një përvojë personale, i ashtuquajturi virus ka marrë jetën e vajzës time 21-vjeçare”.

Halla e Chloe-s, Emily Mistry, publikoi gjithashtu një lutje në Facebook: “Mbesa ime e bukur, e dashur, 21-vjeçare Chloe ka ndërruar jetë nga Covid-19. NUK KA PASUR PROBLEME ME SHËNDETIN. Të dashurit e mi po kalojnë dhimbjen më të paimagjinueshme, ne jemi copëtuar tej mase. Realiteti i këtij virusi po shpaloset para syve tanë. Ju lutemi, ju lutemi respektoni udhëzimet e qeverisë. Virusi nuk po përhapet, NJERËZIT po e përhapin virusin. Jeta siç e dimë ka ndryshuar në mënyrë dramatike, por nëse të gjithë nuk veprojmë tani për të mbrojtur veten dhe të tjerët, aq më gjatë do të vazhdojë kjo trazirë dhe ky ankth. Pusho në paqe Chloe. Derisa të takohemi përsëri”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...