E mërkurë, 1 Prill, 2020
7 C
Tirana

Më pak të prekur se Gjermania, por më shumë viktima/ Bilanci i koronavirusit në Holandë

Lexo edhe ...

Ka pasur fatin të luajë me të dy, flet Dybala: Me Messin gabova, Ronaldo duket si mburravec, por…

Paulo Dybala është një nga lojtarët që ka pasur fatin të luajë me dy lojtarët më të mirë në botë, siç janë Cristiano Ronaldo...

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Holanda ka publikuar bilancin e viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Sipas mediave vendase, 80 pacientë kanë humbur jetën orët e fundit si pasojë e komplikacioneve të shkaktuara nga virusi Covid-19.

Koronavirusi ka shkaktuar deri më tani 356 vdekje në këtë vend. Deri më tani në Holandë janë raportuar 6,412 raste infektimi, teksa Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se numri mund të jetë më i lartë, pasi nuk janë testuar të gjithë.

Në Gjermani numri i të prekurve është 5-fish më i lartë se në Holandë, por numri i vdekjeve është më i ulët.

Nga më shumë se 32 mijë persona të infektuar që regjistrohen në Gjermani, janë shkaktuar vetëm 159 viktima. Pra më pak se gjysma e viktimave që janë shënuar në Holandë.

Koronavirusi vijon ta zgjerojë hartën e tij në botë, teksa ekspertët flasin për një epiqendër të re të këtij virusi në SHBA.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ka pasur fatin të luajë me të dy, flet Dybala: Me Messin gabova, Ronaldo duket si mburravec, por…

Paulo Dybala është një nga lojtarët që ka pasur fatin të luajë me dy lojtarët më të mirë në botë, siç janë Cristiano Ronaldo...

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT