E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

20:45 / Juventus – Milan, luhet për Championsin, Pioli dhe Pirlo po humbën ikin

Juventus-Milan sonte në lojë gjithçka: nga zona Champions, merkato e verës: e ardhmja e Pirlos por dhe e Piolit në rrezik!

Juventus-Milan, sonte në Allianz Stadium, është sfida klasike në të cilën pikët në lojë vlejnë dyfish. Mbase edhe më shumë. Kokë më kokë për të shkuar në Champions League, as ‘bianconerët’ dhe as ‘rossonerët’ nuk mund të bëjnë gabime. Ekipet ndajnë të njëjtin pozicion  në renditje, të dy në kuotën e 69 pikëve dhe të detyruar t’i përgjigjen Napolit të çliruar të Gattusos, i cili kaloi dje me rezultatin 4-1 Spezian e shqiptarit Ismajli dhe që tani rrezikon rënien nga kategorita.

Humbja për secilin do të thoshte të qëndrosh pas napoletanëve me tre javë të mbetura dhe me kalendar të pafavorshëm: Piemontezët do të kenë ndeshje me Sasuolon dhe Interin, ndërsa java e fundit për ‘djallin’ do të jetë ndaj Atalantës. Me një barazim, vendi i tretë do të mbahet nga treskuadra, por me grackën e klasifikimit parcial (klasifikim midis vetëm këtyre 3 skuadrave me diferencen e golave dhe ndeshjet direkte), i cili, në këtë rast, do të dëmtonte Milanin.

Skenarë që, në fushë, do t’i japin jetë një ndeshjeje të luftuar nga minuta e parë në të fundit, që mund të ndikojë shumë edhe për të ardhmen.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...