E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

“15 të lënduar”/ Gazetarja humb ndjenjat nga gazi lotsjellës, PD akuza Policisë

Hedhja e gazit lotsjellës ka ndodhur në një kohë që protestuesit nuk ishin duke kryer veprime të dhunshme. Është ky reagimi i Partisë Demokratike, e cila akuzon Policinë e Shtetit për një ndërhyrje të panevojshme me gaz lotsjellës, duke lënduar qytetarët.

“Policia hedh gaz ndaj protestuesve dhe drejtuesve te opozitës në një moment krejtësisht të qetë, kur protestuesit nuk po kryenin asnjë veprim në rrugën para Parlamentit.

Gazi u hodh, ndërsa kryetari i PD, Lulzim Basha ishte duke folur për median në rruge, veprim i cili detyroi edhe Bashën dhe gazetaret që të ndërprisnin në mes intervistën.

Janë mbi 15 protestues të verifikuar aktualisht në protestë të plagosur ose me probleme të rënda me frymëmarrjen. Nga organizatoret e protestës raportohen edhe gazetarë”, thekson PD.

Ndërkohë që si pasojë e gazit lotsjellës, një gazetare e TV Tema ka humbur ndjenjat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...