E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Digjet një makinë te Parlamenti, policia shoqëron dy persona

Policia ka shoqëruar dy të rinj, pjesëmarrës në protestën e opozitës së bashkuar. Nuk dihet arsyeja e shoqërimit të dy djemve, ndërsa protesta vijon ende teksa qytetarët janë zhvendosur të Kuvendi.

Po ashtu, një automjet ka marrë flakë në zonën pranë Parlamentit. Protestuesit i kanë vënë flakët automjetit të parkuar, i cili është fikur më pas.

Policia ka bërë thirrje që personat të cilët mbajnë maska t’i heqin ato, përndryshe do të arrestohen. Shpesh ka pasur tension gjatë protestës, teksa policia ka hedhur ujë dhe gaz lotsjellës për shpërndarjen e protestuesve, ndërsa këta të fundit janë përgjigjur me flakadanë e kapsolla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...