E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

“Çfarë koincidence sot, edhe në Serbi…”, Balla reagon në anglisht për protestën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar për protestën e opozitës, në një postim në Twitter.

Ky postim duket se u është drejtuar ndërkombëtarëve, teksa është shkruar në gjuhën angleze, ku Balla akuzon se protesta në Shqipëri ndodh në të njëjtën kohë me ato në Beograd e Mal të Zi. Më tej, deputeti akuzon se protestën e drejtojnë politikanë të korruptuar që duan të dëmtojnë hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE.

“Çfarë koincidence sot? Në të njëjtën orë 18:00 protestat u organizuan në Tiranë, Beograd dhe Mal të Zi (disa qytete). Në Shqipëri është e qartë që protestat janë organizuar nga disa politikanë të korruptuar kundër Reformës në Drejtësi, duke u përpjekur që të dëmtojnë hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE”, shkruan Balla në Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...