E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë”.

“Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur pikërisht atë”.

“Trishtimi fluturon me krahët e kohës.”

“Të gjithë i besojnë shumë lehtë ato gjëra që kanë frikë ose që i duan shumë.”

“Asgjë nuk na rëndon më shumë se një sekret”.

“Durimi dhe koha bëjnë më shumë se forca dhe tërbimi”.

“Vdekja nuk i zë kurrë në befasi njerëzit e zgjuar; ata janë gjithmonë të gatshëm të largohen”.

“Në djall të vejë kënaqësia që vjen me frikën”.

“Mos e shit kurrë lëkurën e ariut para se ta kesh vrarë bishën.”

“Çdo drejtues gazete i detyrohet një haraç djallit”.

/Totila Kotorri- TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...