E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Zyrtare/ Xhejdon Sanço bëhet lojtar i Mançester Junajtid

Është vetë klubi i kuq nga Mançesteri që ka bërë publik faktin që kanë arritur një marrëveshje parimore për afrimin e Xhejdon Sanços në Premier Ligë. “Djajtë e kuq” kishin shumë kohë që e kërkonin diamantine e Borusias së Dortmundit por mesa duket vetëm këtë verë është mundësuar kalimi.

Sanço është një lojtar anglez që ka luajtur në Gjermani me Bodrusian e Dortmundit duke realizuar kështu 38 gola në 104 ndeshje me fanellën verdh e zit ë Dortmundit. Nga 2018-a ai është thirrur dhe nga kombëtarja ku ka shënuar 3 gola.

Ai tani do të kryejë testet mjekësore dhe mendohet se Dortmundi do të arkëtojë 90 milion paund dhe më pas dhe bonuse të ndryshëm në varësi të ecurisë së lojtarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...