E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vrasjet në vend/ Hoxha thirrje Ramës: Komandant, thuaju ta mbajnë pak dorën

Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama, që të reagojë në lidhje me ekzekutimet që po ndodhin në vend.

Teksa ka kujtuar bisedën e tij me kreun e qeverisë gjatë një emisioni televiziv në vitin 2018, Hoxha tha se Rama duhet t’i tërheqë mbrapsht fjalët që tha asokohe, se kriminelët le të hajnë kokat e njëri-tjetrit.

Sipas Hoxhës, Rama duhet të shprehet në lidhje me situatën e rëndë kriminale që po kalon vendi, për t’i dhënë më shumë siguri qytetarëve.

Postimi i Hoxhës në rrjetin social, Facebook

13 nentor 2018….

Dhemb per dhemb, por ti prape “kokat hengshin” the…

Ja ta degjuan keshillen o komandant.

Por meqe u the:

“Ta hanë kokën e njeri-tjetrit, dhe sa herë te hanë kokën e njëri-tjetrit, unë nuk ndjej absolutisht asnjë gjë tjetër, përveç se marrim frymë thellë. Kështu që kur të hanë kokën e njëri-tjetrit, hëngshin kokat e njëri-tjetrit, dhe mos u ngopshin duke ngrënë kokat e njeri-tjetrit”…

Taksirat e ke, dil dhe njehere, se “ata” vetem ty te degjojne.

Thuaju qe ta mbajne pak doren.

Ta levizin siguresen, nga varianti me bresheri, te kalojne ne tek e tek, se na moren frymen…

U keputen ne mes varrmihesit e agjensive funerale, duke hapur gropa çdo dite, sikur te kishin hapur kanal deri tani, Tirana do te kishte 24 ore uje panderprerje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...