E shtunë, 31 Tetor, 2020
9 C
Tirana

Vjehrra ndërpret dasmën teksa nusja po lexonte betimet: Nuk mund të thuash që djali im ka të meta

Më të lexuarat

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Video/ Nuk është iluzion, godina 5-katëshe spostohet 60 metra

Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur teknologjinë...

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Tërmet me magnitudë 6.6 ballë në Turqi, shemben ndërtesat (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të...

Një ngjarje disi komike është regjistruar në Kaliforni të SHBA-ve, teksa një grua ka ndërprerë dasmën e djalit të saj, pasi nuk binte dakord me betimet e nuses.

Ishte motra e nuses, Sarah Ragsdale, e cila postoi në Tik Tok momentin e pabesueshëm që ndodhi gjatë martesës.

“Dasma e motrës sime disa vite më parë. Vjehrra e saj e ka urryer gjithmonë. Ajo është nga ato vjehrra që ndihet sikur motra ime po ia merr djalin e saj”, shkroi ajo në një nga videot e postuara.

Në një video të dytë ajo shtoi: “Vjehrra e saj u ul atje teksa çifti mbaroi ceremoninë e tyre. Doli jashtë dhe priti derisa të dilnin jashtë për të bërë fotot e tyre të dasmës, që të fillonte të fliste sërish përçart”.

Në video shihet nusja duke shkëmbyer betimet që ajo ka shkruar për burrin e saj, por vetëm disa sekonda pasi ka përfunduar ato, vjehrra e saj filloi të bërtiste në altar.

Ajo dëgjohet duke kritikuar përmbajtjen e premtimeve, duke pretenduar se djali i saj nuk ka ‘të meta’.

“Nuk do të lejoj të thuash që djali im ka të meta”, thotë ajo.

Ndërsa nusja i përgjigjet: “Mund të largohesh. Ju nuk do ta prishni dasmën time”.

Pastaj duke tundur në mënyrë agresive gishtin në drejtim të nuses vjehrra thotë: “Jo, atë fustan që ke veshur e kemi paguar ne”.

Nusja përgjigjet: ‘Të gjithë kanë të meta dhe kjo është arsyeja pse unë e dua atë. Mund të largohesh, Xhudi. Ju mund të dilni nga dasma ime tani”.

Duke dalë nga vendi i saj, nëna e dhëndrit nuk pranon të largohet dhe përsërit se ajo ka të drejtë të jetë aty, pasi bleu fustanin e nusërisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...