E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vjedhja spektakolare në Rinas/Kërkohet sekuestrimi i pronave të Admir Muratajt dhe familjarëve të tij

Prokuroria ka kërkuar sekuestrimin e pronave të Admir Murataj dhe vëllait të tij Aleksandër Murataj.

Bëhet fjalë për sekuestrimin e disa vilave, apartamenteve luksoze dhe makinave, me akuzën se janë përfituar me të ardhura nga burime kriminale.

Kërkesa ka ardhur pas vrasjes së Admir Muratajt nga policia, në grabitjen e fundit të miliona eurove në aeroportin e Rinasit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Izrael/ Betohet sot qeveria e re, Netanyahu ‘zbret’ pas 12 vitesh nga pushteti

Në Izrael pritet të betohet sot një qeveri të re e cila do ta dërgojë Kryeministrin Benjamin Netanyahu në opozitë pas një 12 vjeçari...

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....