E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Video/ Stadiumi në Austri merr flakë nga fishekzjarrët, ndërpritet ndeshja

Ndeshja mes Uasker Insbruk dhe Klagenfurt, në ligën e dytë austriake ka tërhequr vëmendjen të gjithëve.

Tifozët vendas, për shkak se ndeshja luhej me dyer të mbyllura, vendosën, t’i japin zemër skuadrës së tyre, me anë të fishekzjarrëve. Ata hodhën fishekzjarrë të shumta mbi stadium, në mënyrë që të motivonin lojtarët. Megjithatë jo gjithçka shkoi sipas planit.

Nga fishekzjarrët, në një pjesë të stadiumit u shfaq flaka, ku u pa se diçka po digjej. Në këtë situatë, ndeshje u ndërpre menjëherë, teksa zjarrfikësit nisën menjëherë nga puna, për të shuar zjarrin.

Ajo që po digjej ishte një fole zogjsh, e bërë në stadium. Sapo zjarri u fik, ndeshja nisi, me 20 minuta vonesë, e cila u mbyll me fitoren e vendasve 2-0.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...