Video/ Rama leksione basketbolli ministrave në Vorë

Kryeministri, Edi Rama ka inspektuar punimet në shkollën e re ”Ramazan ‘Subashi” në Marikaj të Vorës, e cila është hapur për nxënësit e mësuesit, pasi u rindërtua për të dëmtimeve nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar.

Teksa ka parë nga afër godinën e re, kreu i qeverisë nuk mund të mos realizonte disa kosha në palestrën e shkollës.

Ai ka ftuar ministren për marrëdhënien me parlamentin, Elisa Spiropalin dhe atë të Rindërtimit, Arben Ahmetajn që të gjuajnë drejt koshit me topin e basketbollit.

Kryeministri ishte i pagabueshëm goditjen e tij, kurse Spiropali dhe Ahmetaj dolën huq me gjuajtjet e para.

Spiropali i bëri me dije Ramës se ishte volejbolliste dhe jo basketbolliste, por gjithsesi nga afër arriti të shënojë.

Ndërkaq ministri i Rindërtimit, Ahmetaj ja doli të realizojë pasi hoqi xhupin që kishte veshur.

TË LIDHURA

Next Post

JU REKOMANDOJMË

TË FUNDIT