E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

VIDEO/Ministri i Brendshëm gjerman refuzon t’i shtrëngojë dorën Merkel

Ministri i Brendshëm në Gjermani, Horst Seehofer ka refuzuar të shtrëngojë dorën e kancelares Merkel, gjatë një samiti në Berlin.

Ai nuk pranoi t’i jepte dorën për shkak të masave të vendosura, për ndalimin e kontakteve fizike nga frika e koronavirusit.

Merkel e pranoi me humor refuzimin e tij dhe qeshi me ministrin bavarez.

“E ke mirë, është gjëja e duhur për të bërë”, tha ajo teksa zuri vend në tavolinë, teksa të ftuarit e tjerë në takim qeshnin.

Pas përfundimit të samitit, Seehofer tha për mediat se kishte hequr dorë nga takimi me shtrëngim dore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Së shpejti do të aplikohet testi i detyrueshëm për ata që kthehen në Gjermani

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...