E diel, 5 Prill, 2020
17 C
Tirana

VIDEO/ Ja cilat janë 11 motorët më të shpejtë në botë

Lexo edhe ...

“Do ashpërsojmë masat”/ Ministri maqedonas: Piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit

Ministri maqedonas i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se shteti do të forcojë masat kufizuese, me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në...

“Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi familjes së Gëzim Krujës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të aktorit të njohur të humorit, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në...

Ecuria e koronavirusit/ Pipero tregon si pritet të jetë java e ardhshme

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero është shprehur se shifrat e shënuara nga koronavirusi këtë javë, ishin pak a shumë ato që ishin parashikuar. Përmes një...

Kosova konfirmon 5 raste të reja me koronavirus

Ditën e sotme në Kosovë janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin total të rasteve. Sipas IKSHPK-së, rastet...

Ducati 1098S. Motori 1099 kubikë. Shpejtësia maksimale 270 km/h në orë.

BMW K 1200S. Motori 1157 kubikë, me 4 cilindra. Shpejtësia maksimale 278 km/h.

Aprilia RSV 1000R Mille. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 280 km/h.

MV Augusta F4 1000 R. Motori 1000 kubikë. Shpejtësia maksimale 294 km/h..

Yamaha YZF R1. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 297 km/h.

Honda CBR1100XX. Motori 1137 kubikë. Shpejtësia maksimale 304 km/h.

Suzuki Hayabusa. Motori 1340 kubikë. Shpejtësia maksimale 324 km/h.

Kawasaki Ninja ZX-14R. Motori 1441 kubikë. Shpejtësia maksimale 333 km/h.

MTT Turbine Superbike. Motori turbo Rolls-Royce 250-C18. Shpejtësia maksimale 363 km/h.

Kawasaki Ninja H2R. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 398 km/h.

Dodge Tomahawk. Është me 4 rrota, 2 para dhe 2 prapa. Shpejtësia maksimale 672 km/h.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Do ashpërsojmë masat”/ Ministri maqedonas: Piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit

Ministri maqedonas i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se shteti do të forcojë masat kufizuese, me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të koronavirusit. Në...

“Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi familjes së Gëzim Krujës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të aktorit të njohur të humorit, Gëzim Kruja. Përmes një postimi në...

Ecuria e koronavirusit/ Pipero tregon si pritet të jetë java e ardhshme

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero është shprehur se shifrat e shënuara nga koronavirusi këtë javë, ishin pak a shumë ato që ishin parashikuar. Përmes një...

Kosova konfirmon 5 raste të reja me koronavirus

Ditën e sotme në Kosovë janë regjistruar 5 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 145 numrin total të rasteve. Sipas IKSHPK-së, rastet...

Në kohën e krizës së Coronës, gjermanët i besojnë Merkelit

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal. Një shenjë, se në kohë krize demokracia në Gjermani...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT