Auto & Moto

VIDEO/ Ja cilat janë 11 motorët më të shpejtë në botë


               Publikuar në : 15:06 - 26/01/19 A.F

Ducati 1098S. Motori 1099 kubikë. Shpejtësia maksimale 270 km/h në orë.

BMW K 1200S. Motori 1157 kubikë, me 4 cilindra. Shpejtësia maksimale 278 km/h.

Aprilia RSV 1000R Mille. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 280 km/h.

MV Augusta F4 1000 R. Motori 1000 kubikë. Shpejtësia maksimale 294 km/h..

Yamaha YZF R1. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 297 km/h.

Honda CBR1100XX. Motori 1137 kubikë. Shpejtësia maksimale 304 km/h.

Suzuki Hayabusa. Motori 1340 kubikë. Shpejtësia maksimale 324 km/h.

Kawasaki Ninja ZX-14R. Motori 1441 kubikë. Shpejtësia maksimale 333 km/h.

MTT Turbine Superbike. Motori turbo Rolls-Royce 250-C18. Shpejtësia maksimale 363 km/h.

Kawasaki Ninja H2R. Motori 998 kubikë. Shpejtësia maksimale 398 km/h.

Dodge Tomahawk. Është me 4 rrota, 2 para dhe 2 prapa. Shpejtësia maksimale 672 km/h.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT