E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Video/ Goli historik që i dha Ajax-it ‘Superkupën e Holandës’

Ajax-i ka fituar Superkupën e Holandës pasi ka mundur 2-0 PSV-në në finale.

Pavarësisht largimit të dy yjeve si Matthijs de Ligt dhe Frenkie de Jong, skuadra e Ten Hag ka pasuruar koleksionin e saj me një trofe tjetër, pas kampionatit dhe Kupës së Holandës të fituar sezonin e kaluar.

Ndeshja e luajtur në “Johan Cruijff Arena” ka nisur me një gol historik të realizuar nga Dolberg 35 sekonda pas fillimit të ndeshjes. Ky ka qenë edhe realizimi më i shpejtë në historinë e këtij kompeticioni.

Goli që i ka siguruar fitoren Ajax-it ka ardhur në minutën e 53-të dhe është realizuar nga Blind.

https://www.youtube.com/watch?v=rNhl17WFLhY

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...