E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Video / Gazmend Bardhi denoncon Belinda Ballukun nga selia e PD-së

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike ka dalë pak më parë para mediave dhe ka denoncuar nga selia e PD-së atë që ai e quan një rast konkret të krimit zgjedhor me protagoniste ministren Belinda Balluku.

Provat që do të ekspozojmë sot dëshmojnë masakrën zgjedhore, provat janë vënë që më 12 prill në dispozicion të SPAK-ut dhe nuk është vepruar- ka thënë Bardhi

Ky grup ËhatsApp-i është hapur me urdhër të Belinda Ballukut dhe drejtohet nga këshilltarja e saj Laureta Omeri. Përmes saj Belinda Balluku ekzekuton skemën e blerjes së votave duke dhënë leje legalizimi në këmbim të votave. Në këtë bisedë ka detaje të ndërtesave dhe adresa reale. Aty dalin në pah hartat e banesave dhe emrat e punonjësve të administratës publike të vënë në shërbim të kësaj skeme të blerjes së votave”- tha ndër të tjera Gazmend Bardhi

“Prokuroria nuk ka bërë asgjë as për ta ndalur as për ta parandaluar dhe as për ta ndëshkuar këtë skemë të pastër kriminale të blerjes së votave…”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...