E diel, 13 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Video/ Futbollistja shqiptare që po shkëlqen me Real Madrid

Kosovare Asllani është një futbolliste me orgjinë shqiptare, me pasaportë suedeze, por që luan me skuadrën spanjolle të Realit të Madridit, duke zhvilluar paraqitje tepër pozitive.

Asllani po ndihmon ekipin e saj në arritjen e objektivave, por në ndeshjen e fundit kundër Eibarit, sulmuesja shënoi dy gola në fitoren 3-1, duke shkuar në kuotën e shtatë golave këtë edicion për Realin.

Ajo është golashënuesja më e mirë në La Ligën spanjolle të femrave. 31-vjeçarja para se t’i bashkohet Real Madridit, më parë ka luajtur edhe për skuadra të tjera, të njohura si Linkopings, Chicago Red Stars, Kristianstads, PSG dhe Mançester Siti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...