E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Video/ Balaj në superformë, shënon sërish në Bundesligën austriake

Sulmuesi i Shqipërisë, Bekim Balaj shënoi njërin nga golat e fitores së ekipit të tij Sturm Graz ndaj Sent Poltenit 3-0 në javën e 11-të të Bundesligës austriake.

29-vjeçari po kalon një formë mjaft të mirë në Austri, teksa ka shënuar 3 gola në 4 ndeshjet e fundit të kampionatit.

Sturm Graz renditet me 23 pikë pas 11 javësh me një pikë më pak se kampionët në fuqi të Salzburgut.

Këtë edicion Bekim Balaj ka shënuar me Sturm Grazin 7 gola.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Cov*d

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...