E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

VIDEO/ Anija ushtarake përfshihet nga flakët, lëndohen 21 persona

Një anije ushtarake amerikane është përfshirë nga flakët, duke bërë që të paktën 21 marinarë të mbeten të plagosur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se i gjithë ekuipazhi është shpëtuar dhe se ata po marrin ndihmë mjekësore. Me dhjetëra zjarrfikës u angazhuan për të vënë në kontroll flakët.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit të ndodhur në anijen Uss Bonhomme Richard, në bazën detare San Diego, ndërsa hetuesit po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Trupat e Gardës nën shqyrtim nga FBI-ja mes frikës nga sulme të brendshme

Pjesëmarrësit në një provë për inaugurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden u evakuuan të hënën nga krahu Perëndimor i Kapitolit me urdhër të...

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve...

Nga këmbët tek buzëqeshja: Vipat që kanë siguruar pjesë të trupit të tyre

Njerëzit e famshëm janë të njohur për bërjen e gjërave të pazakonta dhe për shpenzimin e shumave të mëdha. Ndërkohë, disa prej tyre kanë...

Pse populli nuk e kupton, që zgjedhjet e 25 prillit janë shitur nga Basha?

Nga: Kreshnik Spahiu 5 vjet më parë kam përjetuar një nga ngjarjet më të hidhura në politikë. Isha në Peshkopi gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet...

Gjermani, kush nuk pranon karantinën do të mbahet në qëndra paraburgimi

Gjermanët që refuzojnë të karantinohen pasi rezultojnë pozitiv ndaj Covid do të mbahen në qendrat e paraburgimit sipas rregullave të reja të përgatitura nga...