E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Versionet kontradiktore për mbytjen e 17-vjeçares/ Heshtja e familjarëve dhe ‘lidhja’ e dyshimtë me djalin e martuar në Angli

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

17-vjeçarja Enisa Doda humbi jetën në det në rrethana ende të pasqaruara, për shkak se personi me të cilin e nisi xhiron me motor, Indrit Bajraktari, ka gënjyer disa herë. 25-vjeçari rezulton i martuar në Angli, ndërsa kishte shumë pak kohë që ishte kthyer në Shqipëri.

Xhiroja fatale që përfundoi me vdekjen e 17-vjeçares ende nuk është zbardhur, ndërsa dëshmia e të riut para policëve ka qenë kontradiktore. Policia këmbëngul në versionin se Bajraktari doli nga deti pa Dodën dhe pa motorin e ujit. Trupi i vajzës u gjet i pajetë në det, rreth 800 metra larg bregut. Në qafë i varej çelësi i motorit, ndërsa sipas policisë, në trupin e të miturës kishte shenja dhune.

Nga ana tjetër, Indrit Bajraktari u ka thënë pronarëve të motorit se vajzën e kishte shoqëruar tek xhaxhai i saj bashkë me motorin. Ky i fundit ndryshoi versionin e tij në polici. Ai tha se kishte qenë bashkë me Enisa Dodën në motor, kur ajo u rrëzua dhe u mbyt.

Misterin e ngjarjes nuk e shton vetëm dëshmia e rreme e Bajraktarit, por edhe shenjat në trupin e vajzës. Në morinë e të dhënave kontradiktore, shtohet edhe ajo e familjarëve të së ndjerës.

Të afërmit e Enisa Dodës kanë ngritur dyshime se në motorin e ujit kishte edhe vajza të tjera. Ata thanë se e mitura nuk dinte mirë not, dhe se nuk kishte jelek uji.

Po kështu, familjarët nuk kanë sqaruar rrethanat e njohjes së vajzës së tyre të mitur me 25-vjeçarin, apo për mënyrën sesi ajo iu ka kërkuar që të dalë me të dhe shoqet e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fotot e rralla/Dyqanet e familjes tiranase, me parfumeri të markave të njohura

Memorie.al publikon disa foto të rralla me imazhe të panjohura që i përkasin Tiranës të viteve të para të shekullit të kaluar, ku në...

Zhvlerësohen valutat kryesore, nuk luhatet monedha europiane

Monedha europiane vijon edhe këtë të mërkurë të ruaj të njëjtat vlera sikurse ditën e martë, duke u blerë sot sërish me 123.4 lekë...

VIDEO/’Nga karakteri i Anës më pëlqen më shumë gjoksi’, Arjoni shkakton debate

Dje në "Për'puthen" në Top Channel u transmetua takimi mes Anës dhe Arjonit. Në një moment gjatë bisedës, ajo pyeti Arjonin se çfarë pëlqen...

Në një tryezë me Ramën për pandeminë? Ja çfarë thotë Basha

Nga Shkodra, ku zhvilloi një takim me kryetaren në detyrë të Bashkisë, Voltana Ademin, kryedemokrati Basha ka pohuar se për asnjë arsye nuk do...

Atentati në Elbasan/Përleshje me kaçavidë, qëlloi 5 herë me armë drejt makinës

Detaje të reja janë zbardhur nga të shtënat me armë që tronditën Elbasanin mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur pas një sherri me armë...