E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Vëllain ia vranë në Spanjë, kush është 41-vjeçari i ekzekutuar në Elbasan

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku mbeti i vrarë 41-vjeçari Everest Çaka.

Mësohet se Caka është djali i tezes së Arjan Spahiut, kunatit të Erion Alibejt, një prej personazheve më të komentuar të botës së krimit në qytet. Por edhe 41-vjeçari nuk ishtë pa histori mbi supe

Çaka akuzohej për vrasjen e shoferit të autobusëve, Gëzim Alikaj, ngjarje e ndodhur në vitin 2021. 52-vjeçari u gjet pa jetë pranë urës së Zaranikës, me plumb në kokë.

Pas hetimeve, policia e Elbasanit prangosi 3 persona si të dyshuarit kryesorë për vrasjen, mes tyre dhe viktima e sotme dhe kushëriri i tij, i cili asokohe mbante emrin Ardit.

Në prangat e Policisë ranë: Ibrahim Caka, Elton Hyka si dhe Ardit Spahiut, që të tre banorë të Elbasanit. Shkak për vrasjen asokohe u konsiderua historia e ndodhur në 2007, në shtetin e Spanjës, ku vëllai i viktimës, së bashku me një shtetas tjetër ekzekutuan vëllanë 25-vjeçar të Çakës, pas një grindjeje të momentit në një disko në Barcelonë.

Si ndodhi vrasja

41-vjeçari është ekzekutuar me armë me silenciator mbrëmjen në makinë në sy të gruas së tij në lagjen “Skëndërbej” në Elbasan. Si pasojë e të shtënave me armë ka mbetur e plagosur në dorë, jashtë rrezikut për jetën, edhe gruaja e tij, Silvana e cila ndodhej bashkë me të në makinë. Dyshohet se autorët që e kanë qëlluar kanë qenë dy persona dhe ende nuk janë identifikuar.

Në vendin e ngjarjes janë forca të shumta policie, teksa i pranishëm është edhe vetë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe prokurori Kreshnik Ajazi.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, teksa janë ngritur pika kontrolli në hyrje – daljet në qytetin e Elbasanit dhe vijon kontrolli i zonës. Në vendin ku është kryer ekzekutimi të vetmet kamera sigurie janë të një shtëpie 150 metra larg vendit të ngjarjes, teksa zona përreth është errësirë.

Lexo edhe :   ''U ekzekutua me një plumb në kokë''/ Del ekspertiza për Rudolf Elezoviç
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...