E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, gjendet i djegur automjeti i autorëve

Një automjet i djegur është gjetur i djegur në Kavajë, pak minuta pas vrasjes së 41-vjeçarit Everest Çaka në Elbasan.

Dyshohet se automjeti tip “Benz” është përdorur nga autorët e krimit dhe më pas, pasi janë larguar nga vendi i ngjarjes e kanë braktisur duke i vënë edhe flakët.

Elbasani u trondit nga një atentat mafioz mbrëmjen e sotme u ekzekutua me armë zjarri 41vjeçari Everest Caka.

Viktima ndodhej në makinë bashkë me gruan e tij Silvana Caka, e cila mbeti e plagosur në dorë dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...