E premte, 6 Gusht, 2021
25.5 C
Tirana

Ultrasit e PSG-së mesazh Neymarit: Durimi i popullit kuqeblu është në limit

Tifozët e PSG-së nuk janë aspak të kënaqur me atë që japin lojtarët e ekipit të tyre në fushë. Me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetet sociale ultrasit kanë shprehur nervozizmin dhe kanë qenë të ashpër ndaj “yllit” brazilian Neymar. Nuk është përmendur saktësisht emri i futbollistit brazilian por gjatë gjithë shkrimit i referohen problemeve që ka hasur Neymar në fushë. Është ky mesazhi që “Collectif Ultras Paris”, pra tifozët më të zjarrtë të PSG-së kanë publikuar në mediat sociale:

Pas ndeshjes që la shumë për të dëshiruar ndaj Real Madridit, pas peripecive të një dëmtimi që u menaxhua sërish keq, larg qytetit tonë, dhe pas mungesës së tepruar të respektit ndaj klubit dhe tifozëve, e shfaqur si në fushë ashtu edhe në rrjetet sociale, ne kërkojmë nga lojtarët tanë moderim sjelljesh dhe, mbi të gjitha, respektin e merituar karshi institucionit që përfaqëson klubi i Paris Saint-Germain! Ne kemi qenë dhe do të vijojmë të jemi mbështetësit tuaj më të mëdhenj, por nuk kemi ndërmend te qëndrojmë duarkryq kur nderi i klubit tonë vijon të nëpërkëmbet! Zgjohuni, durimi i popullit kuqeblu është në limit! Allez Paris!”. Një mesazh me tone të ashpra që nuk lë vend për dyshime se ka si objektiv brazilianin Neymar, që vazhdon të qëndrojë në Brazil.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Messi largohet përfundimisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga klubi katalanas, ku zyrtarizoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye...

Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA

Nga: Mero Baze Sali Berisha i harxhoi gjithë fishekët kundër SHBA, në një përpjekje për t’u dëshmuar atyre se ka pas Partinë Demokratike dhe do...

Ish-shefi i Ndërlidhjes: Ju rrëfej sozinë që përdorte Enveri në Pogradec

Inxhinier Luan Pogaçi, ish-shefi i Ndërlidhjes dhe Informacionit i Drejtorisë së Dytë të Ministrisë së Brendshme, numrin e kaluar ka kujtuar bëmat e Hekuran...

Kemi kryetar, por jo lider! PD, zyrtarisht në konflikt

Nga: Fatbardh Kadilli Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të bëjnë vendimet. Kryetar...

Asnjë humbje jete nga Cov*d-i gjatë 24 orëve të fundit, rriten infektimet

Dita-ditës po shtohen infektimet. Duket se thirrjet e Ministrisë së Shëndetësisë për të zbatuar masat anti-Covid, kanë shkuar në "vesh të shurdhër" për këtë...