E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

U përjashtua nga Kombëtarja, Strakosha ka një mesazh për të gjithë

Thomas Strakosha nuk do të jetë në dy ndeshjet që ka zhvilluar kombëtarja kuqezi, përballë Turqisë dhe Andorrës. Edhe pse gardiani i Lazios ishte grumbulluar, ai nuk ka mundur të mbërrijë në orarin e caktuar dhe ti bashkohet grupit. Për këtë arsye trajneri Christian Panucci ka vendosur që ta lëri jashtë skuadrës për dy ndeshjet, një ndëshkim disiplinor.

Një situatë e sikletshme për Federatën Shqiptare të Futbollit, që nuk ka reaguar fare, ndërsa presidenti Armand Duka mesditën e së hënës deklaroi se aprovon vendimin e trajnerit, natyrisht duke mos dashur të shtojë tensionin në një moment kaq delikat.

Po vetë Strakosha? Asnjë fjalë, portieri kuqezi nuk ka qejf të flasë për mediat, sidomos në një moment të tillë, por një postim në Instagram paraditen e së hënës flet sa 1000 fjalë.

Strakosha ka postuar një foto ku shkruhet se po dëgjon këngën e reperit të famshëm Eminem, “Till i Collapse”, që në shqip përkthehet “Derisa të mos kem më forcë”, shoqëruar me flamurin e kombëtares. Më qartë se kaq…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...