E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

U ndjeva e ‘turpëruar’ me rroba të pastra, prezantuesja gjermane kërkon falje

Gazetarja gjermane Susanna Ohlen është pushuar nga puna, pasi u shtir sikur po ndihmonte në pastrimin e vendit, pas përmbytjeve masive ku dhe pati viktima. Ajo u filmua nga një person që ndodhej në atë zonë, teksa pretendonte se kishte dhënë kontributin e saj në përpjekjet për pastrim në Bad Münstereifel, pas përmbytjeve ku humbën jetën 128 persona.

Prezantuesja gjermane ka kërkuar falje, pasi u kap duke hedhur baltë në rrobat e saj disa momente para se të dilte në televizion, nga një qytet i shkatërruar nga përmbytjet e javës së kaluar.

Susanna Ohlen, 39-vjeç, tha se veproi në atë formë pasi kishte ndjerë “turp” kur raportoi nga qyteti me rrobat e saj të pastra.

Transmetuesi RTL tha se ajo ishte pezulluar për shkelje të standardeve të saj, pasi video u bë virale. Në një deklaratë, zonja Ohlen tha se ajo kishte bërë një “gabim të rëndë”.

Ajo kishte raportuar nga Bad Münstereifel në Nordrhein-Westfalen, ku reshjet rekord të shiut shkatërruan shtëpi dhe lanë dhjetëra të vdekur javën e kaluar. Nga përmbytjet në Gjermani humbën jetën 170 persona, ndërsa dëmet ishin kolosale. Ende nuk dihet fati i dhjetra personave, ndërsa operacionet e pastrimit vazhdojnë.

Burimi i lajmit: BBC. Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...