E diel, 25 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

“U gjet i mbytur në Kurbin” Policia zbulon identitetin, pista kryesore e hetimit

Policia ka arritur të bëjë identifikimin e trupit të dekompozuar që u gjet dy ditë më parë në grykëderdhjen e lumit Ishëm në Kurbin.

Sipas burimeve zyrtare, bëhet fjalë për Adriatik Ismailin, 52 vjeç. Ai banonte në Laknas të Kamzës. Familja e tij kishte bërë denoncim për zhdukjen e tij 20 ditë më herët.

Ndërkohë, policia po heton disa pista.  Pista kryesore është që ai mund të ketë rënë aksidentalisht në lumë, pasi vuante nga sëmundja e epilepsisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...