E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Foto/U ekzekutua me 5 plumba, Artan Cukut i jepet titulli “Dëshmor i Atdheut”

Ish-komisarit Artan Cuku i është dhënë titulli ‘Dëshmor i Atdheut’. Dy vite më parë, Cuku u vra në hyrje të pallatit të tij nga një vrasës me pagesë.

Ai u ekzekutua mbrëmjen e 8 Prillit të vitit 2017 me pesë plumba, katër në gjoks dhe një në kokë.

Bledar Jambelli e Shpëtim Leci akuzohen se kanë paguar Mikel Shallarin për vrasjen e Cukut në hyrjen e pallatit të tij, në zonën e Liqenit Artificial.

Vrasësi, Mikel Shallari i ka treguar hetuesve se Jambelli ka paguar për vrasjen e kryepolicit, pasi është arrestuar në 2012 nga Cuku, kohë kur mbante postin e Drejtorit të Policisë së Vlorës.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...