E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

U dënua nga Panucci se humbi avionin, Açerbi: Strakoshës i besoj si vëllait tim

Thomas Strakosha u la jashtë ekipit Kombëtar për shkaqe disiplinore, me trajnerin Christian Panucci, që nuk toleroi vonesën e tij, duke i bërë një dhuratë të hidhur për 24-vjetorin e tij.

Por ditën e sotme ka ardhur një deklaratë nga ana e mbrojtësit të Lacios, Açerbit, që vlerëson në maksimum gardianin shqiptar.

“Strakosha? Ai është i ri, i besueshëm, i aftë. Unë kam besim te ai, nuk kam pse të shqetësohem për shokët e mi të skuadrës, i besoj atij si ta kisha vëlla”, ishin fjalët e Açerbit që nuk kanë nevojë për shumë interpretim pasi tregojnë qartësisht besimin që ka futbollisti te portieri i Kombëtares shqiptare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...