E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

U denoncuan nga gruaja e të burgosurit, lihen në burg dy punonjësit në Reç

Dy specialistët-psikologë të burgut të Reçit, Arnaldo Hoxha dhe Mario Laloshi të cilët akuzoheshin për korrupsion, janë lënë në burg. Hoxha dhe Laloshi akuzohen për korrupsion, pasi në këmbim të raportit pozitiv me qëllim përfitimin nga sjellja e mirë, janë filmuar duke marrë rryshfet.

Të dy specialistët u denoncuan në emisionin “Stop”, pasi bashkëshortja e Martin Tushes, i cili vuan dënimin në Reç, pretendon se punonjësit i kanë kërkuar para në këmbim të disa shërbimeve.

Mario Laloshi është përgjegjës për kontaktet e të burgosurve me familjarët, ndërsa Arlando Hoxha ndikon në raport-vlerësimin e sjelljes së të burgosurve, kur kërkohet që koha e mbetur e vuajtjes së dënimit, t’i konvertohet në arrest shtëpie apo shërbim prove. Sipas bashkëshortes, Martinit i takojnë të gjitha këto vlerësime lehtësuese, mirëpo bëhen enkas të vështira, për të zhvatur para.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...