E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Trupa policore i jep 15 mijë dollarë familjes së efektivit Saimir Hoxha

Trupa policore shqiptaro-amerikane, i ka ardhur në ndihmë familjes së Saimir Hoxhës, nënkomisarit të Policisë së Lezhës, i cili u vra në krye të detyrës nga 21-vjeçari Aldi Rama. Ato i kanë dhuruar familjes së të ndjerit 15 mijë dollarë, një formë për t’ia lehtësuar sado pak dhimbjen gruas e cila e vetme duhet të rrisë dy djemtë e vegjël.

“Heroit tonë të rënë”, shkruhet në çekun që është tërhequr nga bashkëshortja e Saimirit.

Nënkomisari, Saimir Hoxha, mbeti i vrarë në zonën e Kune Vain-it në Lezhë. Saimiri bashkë me kolegët e tij kishin shkuar në këtë zonë, dhe kishin asgjësuar një parcelë me 62 rrënjë kanabisi, por në rrugën e kthimit u përballën me disa të rinj ku një prej tyre Aldi Rama 21-vjeç e qëlloi për vdekje.

Saimir Hoxha është përcjellë për në banesën e fundit si “Dëshmor i Atdheut”. Në ceremoni morën pjesë figura të politikës nga kreu i shtetit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kryedemokrati Lulzim Basha, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi si dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...