E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Trajneri i Danimarkës nuk tregon respekt për Kosovën: Do jetë stërvitje

Trajneri i Danimarkës, Age Hareide, ka treguar një mungesë respekti ndaj kundërshtarit të radhës që do të ketë në miqësoren e pas pak ditëve, Kosovës. Kështu, tekniku i danezëve dukej si i detyruar për t’u përballur me dardanët, ndërsa në konferencë është shprehur se nuk do e dëshironte që një takim i tillë të luhej.

Gjithsesi është UEFA ajo që nuk të lejon në të tilla raste që të shmangesh përballjet, pavarësisht dëshirës së Hareide për t’i kaluar këto ditë vetëm me stërvitje. Fjalët dhe nënvlerësimi i trajnerit vazhdon, duke e quajtur takimin me dardanët vetëm si një stërvitje.

“Sikur të varej prej meje, ne vetëm do të stërviteshim për ndeshjen e Zvicrës, por UEFA thotë se ne duhet të luajmë ndeshje.

Për shembull, mund ta kishim zgjedhur Gjermaninë si një kundërshtar, por do të ishte një kundërshtar tepër i vështirë para ndeshjes së Zvicrës. Prandaj, pranuam të luajmë kundër një ekip të renditur më ulët dhe kemi gjashtë zëvendësime. Kështu që do të jetë një stërvitje e mirë për ne”, ka thënë Hareide.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...