E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Titujt kryesorë të lajmeve në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me ngjarjet kryesore

1- Vrasja e presidentit të Haitit/ Autorët janë një grup i huaj, pjesa më e madhe kolumbianë

2- Biden: Lufta e SHBA-së në Afganistan përfundon më 31 gusht

3- Varianti Delta 60% më i transmetueshëm, mund të shmangë antitrupat

4- Paralajmëron gjenerali britanik: Afganistani mund të përfshihet në luftë civile

5- Përhapja e variantit Delta, Franca thirrje qytetarëve: Shmangni udhëtimet në Portugali e Spanjë

6- Ursula von der Leyen u bën thirrje të rinjve që të vaksinohen

7- Turistët e pavaksinuar nuk do të lejohen të futen në Kanada

8- Izraeli dhe Jordania bien dakord për shitjen e ujit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...