E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Tifozët nxjerrin drejtorin ukrainas nga zyra dhe e hedhin në koshin e plehrave

Pamjet që tashmë janë bërë virale, tregojnë një skenë tmerri ku tifozët kanë nxjerrë nga zyra drejtorin e stadiumit “Gagarin”, dhe e kanë hedhur në koshin e plehrave. Këto pamje skandaloze tregojnë se si bashkërisht tifozët, fusin me dhunë në koshin e mbeturinave drejtorin Aleksander Ovçarenko.

Teksa ai tentonte të bënte rezistencë dhe të dilte nga koshi, tifozët e irrituar e mbërthenin fort dhe e shtynin të futej brenda. Por çfarë ndodhi që u krijua kjo situatë konfliktuale? Vendimi i marrë nga drejtori i stadiumit “Gagarin”, për të larguar nga aty skuadrën ukrainase të Desnas, ka irrituar së tepërmi tifozët e këtyre të fundit.

Ovçarenko kishte kërkuar që Desna të mos i luante më ndeshjet si vendas në stadiumin “Gagarin”. Kaq ka mjaftuar që nga tifozët të vinte ky reagim i dhunshëm. Ata kanë marrë hak ndaj drejtorit.

Tifozët kanë shkuar në zyrën e Ovçarenkos, dhe e kanë nxjerrë atë me dhunë. Më tej e kanë hedhur në koshin e plehrave, duke e paralajmëruar për vendimet që ka marrë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...