E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Tërmeti në Kroaci, shqiptari shpërndan bukë falas (Foto)

Akt human i një shqiptari në Kroaci, pas tërmetit shkatërrimtar të ditës së sotme, po bën xhiron e rrjetit. Shqiptari nga Hasi i Kosovës, Alban Morina ka ndihmuar duke shpërndarë bukë për personat në nevojë.

Ai ka bërë dhe një postim në rrjetin social Facebook, me të cilit ka kërkuar të dijë se kush ka nevojë për ndihma.

E di që nuk është koha e postimit por duhet të di kush që nuk ka bukë, kush në shesh nuk ka ushqim për sonte dhe nesër,”-ka shkruar ai.

Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka tronditur sot Kroacinë, duke shkaktuar deri më tani 20 të plagosur dhe një viktimë.

Epiqendra e tërmetit, ishte 46 kilometra nga Zagrebi dhe 9 kilometra në jugperëndim të Sisak në zonën e Petrinja. Lëkundjet e fuqishme janë ndjerë edhe në Bosnje, Hungari, Çeki, Itali dhe në Malin e Zi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...