E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Tërhiqet Argjentina/ Dy javë para nisjes, pezullohet Kupa e Amerikës

Zhvillimi i Kupës së Amerikës është vënë në dyshim, 13 ditë para fillimit zyrtar të këtij kompeticioni. Kjo për shkak se vendi pritës, Argjentina nuk do ta presë këtë eveniment, pas situatës së rënduar epidemiologjike nga koronavirusi, që ka goditur vendin latin.

Turneu midis 10 kombeve të Amerikës së Jugut ishte planifikuar të mbahej në Argjentinë dhe Kolumbi midis 13 qershorit dhe 10 korrikut. Por, edhe Kolumbia u tërhoq nga mbajtja e këtij kompeticioni sportiv për shkak të protestave popullore që po zhvillohen atje, shktuan The Times of India.

Turneu i Kupës së Amerikës, ishte planifikuar për t’u zhvilluar vitin e kaluar, por nuk u realizua për shkak të koronavirusit, dhe duket se e njëjta gjë do të ndodhi edhe këtë vit.

Megjithatë, Federata e Futbollit të Amerikës së Veriut, ka deklaruar se së shpejti do të ketë një njoftim zyrtar, në lidhje me zhvillimin e këtij kompeticioni futbollistik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...