E enjte, 5 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Temperaturat zbresin në minus/ Sinoptikanët nxjerrin parashikimin për sot

Dita e sotme do të shoqërohet me erë të fortë dhe ulje temperaturash (me minus) në zonat e thella malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik në zonat në fjalë do të bjerë edhe borë.

Era, do të fryjë nga kuadrati i veriut e në orët e pasdites, e vrullshme, kryesisht në brigjet detare.

Valëzimi në bregdet, i forcës 3 deri 4.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -1ºC deri në 7ºC;

zonat e ulëta 2ºC deri në 15ºC;

zonat bregdetare 4ºC deri në 16ºC.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vapë përvëluese në gusht, sot temperaturat deri në 40°C

Kurti: Nuk mund të dështojmë sërish në reciprocitetin me Serbinë

Deklarimet e Albin Kurtit rreth përgatitjeve për ta vendosur reciprocitetin me Serbinë në mënyrë që mos të dështojë, qeveria e Serbisë i cilësoi si...

“Leku e hedh ujin përpjetë”, jepet vendimi për ish zv.ministren e Brendshme

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit, ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për ish-zëvendësministren e Brendshme, Rovena Voda. Ajo akuzohet...

Berisha nis presionet ndaj ambasadores Kim, flet për bashkëpunimin me PS-në

Ish-kryeministri Berisha është pyetur sot nëse mund të kishte një bashkëpunim PD-PS. Ky version është hedhur poshtë në mënyrë kategorike prej tij, madje do...

Berisha nuk përmbahet ndaj Yuri Kim: S’më pengoni dot, harrojeni!

Ish-kryeministri Berisha është treguar mjaft i drejtëpërdrejtë, e madje nuk është kursyer ndaj akuzave të ambasadores amerikane Yuri Kim. Në një konferencë për mediat,...

‘Non grata’ në SHBA/ Berisha: Padi ndaj Blinken në Gjykatën e Parisit

Pas shpalljes ‘non grata’ dhe pas ultimatumit të ambasadores amerikane Yuri Kim, ish kryeministri Berisha njoftoi në një konferencë për mediat se ka dorëzuar...