E diel, 13 Qershor, 2021
27 C
Tirana

Të shtëna në një spital në Çeki, shkon në 6 numri i viktimave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Ostravas në Çeki, ku 6 persona kanë mbetur të vdekur në një spital nga të shtënat me armë zjarri.

Mediat lokale raportojnë se një person ka hapur zjarr në rrethana ende të paqarta në spitalin e qytetit duke u arratisur pasi shkaktoi një masakër të vërtetë.

Policia ka publikuar një foto të personit të dyshuar dhe është vënë në ndjekje të tij.

Fillimisht u raportua për 4 viktima dhe dy të plagosur, por fatkeqësisht bilanci u thellua duke shkuar në 6.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbi/ Brnabiç për Kurtin: Le ta padisë Serbinë për gjenocid, ta provojë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi sot se nuk ka bisedime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe se “nuk do të ketë marrëveshje”,...

Kosovë/ Shifrat e 24 orëve të fundit: një viktimë dhe shtatë infektime

Njoftimi i IKSHPK’së: 13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit...

UEFA i beson Shqipërisë organizimin e ndeshjeve të Champions-it

UEFA i ka besuar Federatës Shqiptare të Futbollit organizimin e tre ndeshjeve të turit paraeliminator të kompeticionit UEFA Champions League. Shqipëria do të mirëpresë ndeshjet...

Bruksel/ Sekretari Antony Blinken pritet të takojë Kryeministrin Edi Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka njoftuar se sekretari amerikan Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel. Siç...

U raportua si mbytje në rezervuar por viktima ka shenja dhune në trup e kokë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga gjetja e trupit të pajetë në rezervuarin e Gjançit, të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj. BalkanWeb raporton, se më...