E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Taksë zero për bizneset, Manjani-Ramës: Ku ishe deri tani? Nuk hahet kjo rrenë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Ish-deputeti i LSI Ylli Manjani, ironizon kryeminstrin Edi Rama lidhur me taksimin zero për 77% të bizneseve të vogla.

Manjani pyet se ku ishte deri tani Rama këto 8 vite, që bën të tilla premtimesh.

Sipas tij, kjo është një gënjeshtër, dhe një arsye se pse nuk mund të rrijë gjatë në pushtet, pasi mbytet me gënjeshtrat e veta.

Postimi i Manjanit në Facebook

Do ulë e do heqë taksa. Do rrisë rrogat. Do rrisë pensionet.

Do bëjë rrugë e tunele të reja. Do bëjë namin….Ore ku ishte deri tani ky?!

Ka hyrë në vitin e 8-të në krye të qeverisë dhe akoma s’i ka bërë këto që thotë?!

Pse s’i bëri në fillim të këtij viti, ose para 4 muajsh të paktën? Rrogat e mjekëve dhe të paktën indeksimi i pensioneve ishin emergjencë kombëtare. Tani thotë se do ti bëjë në të ardhmen ato që nuk i bëri këton7+ vite qeverisje!!!

Pra po thotë me gojën e Tij se ska bërë asgjë! Apo po thonë se ju kam rrejtë sa munda?! Apo të dyja bashkë?! Hahet më kjo rrenë?!

Ja pra pse smund të rrijë dot njeri gjatë në pushtet se bëhet bajat. Mbytet me rrenat e veta. Edhe kur rrena i ka këmbët e gjata, prap të mbyt…

Nejse, prap e respektoj cilindo që i duket djathë i mirë  sapuni i Rrenës me këmbë të gjata.  Sapo i rrejti e i shujti për listat e hapura…

Do ulë e do heqë taksa.Do rrisë rrogat.Do rrisë pensionet.Do bëjë rrugë e tunele të reja.Do bëjë namin….Ore ku…

Publiée par Ylli Manjani sur Mardi 22 septembre 2020

 

Lexo edhe :   Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Rama: Nesër kthehen në Shqipëri

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...