E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Tahiri nuk pyet për fjalorin: Luli me Saliun tallnin gurabijen me popullin, se sa mirë kishte gatuar Monika

Tahiri nuk ka kursyer askënd, duke hedhur një sërë akuzash ndaj politikës, ambasadave dhe medias. Në prononcimin për media, ish-ministri i është përgjigjur akuzave të hedhura nga aktorë të ndryshëm të opozitës. Ai e ka cilësuar Bashën si një kriminel ordinier. Por pas nuk ka lënë edhe Berishën.

“Unë nuk jam Lulzim Basha, kriminel ordiner që vodhi e vrau bashkë me Berishën. Dhe nuk janë hetuar, nuk janë gjykuar e nuk janë dënuar.

Dalin e thonë se Edi Rama po mbyll hetimin për mua, që pika nuk iu bie.

Nuk e dinë që drejtësia e blerë për mua, qoftë dhe nga Edi Rama, është më keq se çdo dënim.

Por unë nuk e kam të largët dhe as shqiptarët nuk e kanë të largët natën kur Luli me Saliun i shkuan në shtëpi Metës, dhe tallnin dhe gurabijen me popullin duke thënë se sa mirë kishte gatuar Monika”, tha Tahiri.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...