E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Surprizë” për Shqipërinë, 70 mijë francezë në “Stad de France”

Përballë do të jetë kampionia e botës dhe për Shqipërinë mjafton emri që të regjistrohet si përballje e vështirësisë maksimale. Luhet një ndeshje e rëndësishme për ecurinë dhe rrugëtimin drejt Europianit.

Ndonëse në letër ka një lloj “qetësie”, teksa yje si Mbape e Pogba nuk do të jenë në dispozicion të Deshamps, është prestigjiozja franceze “Le Figaro” që surprizon: “Pritet ‘SOLD OUT’ ndaj Shqipërisë. Deri më tani, shifrat e biletave të shitura kanë kaluar 70,000 në një impiant që përmban 80,698 të pranishëm”. Një fakt i rëndësishëm dhe duket se publiku francez do të jetë i pranishëm në stadium për të mbështetur “Gjelat” në dy ndeshjet e radhës që kanë.

Franca është në kuotën e nëntë pikëve, teksa rihapi çështjen e kualifikimit me humbjen ndaj Turqisë, dukë bërë që në garë të ketë tri skuadra. Për përballjen e radhës që Franca do të luajë sërish në shtëpi ndaj Andorras, deri më tani raportohen mbi 40 mijë bileta të shitura dhe pritet interesim i lartë edhe në ditët e fundit para nisjes së sfidës. Nëse prania e shqiptarëve në Francë dhe shtetet evropiane është e madhe, gjë që konsiderohet diçka pozitive, pasi shumë prej tyre me pasaporta të huaja mund të blejnë bileta, fakti që i gjithë stadiumi do të jetë i tejmbushur do të shtojë së tepërmi presionin drejt kuqezinjve. /Panorama

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...