E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Super Liga shpërbëhet zyrtarisht, UEFA: Ja 9 klubet që firmosën akordin

Tashmë është zyrtare, Super Liga nuk ekziston më. UEFA me anë të një komunikate zyrtare, ka deklaruar se 9 klubet e larguara kanë arritur akordin për shkrirjen zyrtarisht të Super Ligës që u krijua më 18 prill.

Klubet që kanë firmosur kundër Super Ligës janë: Arsenal, Milan, Çelsi, Atletiko Madrid, Inter, Liverpul, Mançester Siti, Mançester Junajtid dhe Totenhem.

Për klubet si Real Madrid, Juventus dhe Barcelona që ende nuk kanë hequr dorë nga Super Liga çështja e tyre do t’i dërgohet organeve përkatëse disiplinore të UEFA-s.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...